fbpx
Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Skomentuj

Udostępnij

15 powodów, dlaczego warto prowadzić bloga podróżniczego

15 powodów, dlaczego warto prowadzić bloga podróżniczego

Jeśli uwielbiasz zwiedzać i poznawać nowe miejsca, to pewnie nie raz zastanawiałeś się, czy założyć własnego bloga o podróżach. Nam ten pomysł chodził po głowie od wielu lat. Jednak ciągle coś nam przeszkadzało w realizacji tego marzenia. Mijały kolejne miesiące i lata, a nasze myśli o blogu systematycznie powracały.

W końcu podjęliśmy ostateczną decyzję i zrobiliśmy to! A teraz zastanawiamy się, dlaczego założyliśmy bloga tak późno 😅 No cóż, widocznie tak miało być. Mimo, że nie minął nawet rok od premiery naszego bloga, to już możemy stwierdzić, że była to jedna z najlepszych decyzji w naszym życiu.

Dlaczego warto prowadzić bloga podróżniczego? Poznaj 15 powodów.

1. Podróżujemy częściej

Uwielbiamy odkrywać nowe miejsca i poznawać inne kultury. Jako dzieci podróżowaliśmy bardzo często. Im byliśmy starsi, tym częstotliwość wyjazdów zmniejszała się. Zawsze była jakaś wymówka: nie mamy czasu / jesteśmy zmęczeni / za daleko / nie mamy kasy (niepotrzebne skreślić).

Od kiedy mamy bloga podróżniczego, sytuacja wygląda totalnie inaczej! Co chwilę gdzieś wyjeżdżamy, bo przecież trzeba napisać nowy artykuł. Już nie ma wymówek, tylko prawdziwa chęć zobaczenia czegoś nowego. I wcale nie musimy jechać daleko. Dookoła jest mnóstwo ciekawych miejsc, o których nie mieliśmy pojęcia i pewnie gdyby nie blog, to do dzisiaj byśmy o nich nie wiedzieli.

2. Mamy dużo zdjęć z wyjazdów

Dotychczas nie robiliśmy wielu fotek z naszych podróży. Kilka selfie, jakieś fotki krajobrazu i to byłoby na tyle. Później i tak te zdjęcia ginęły gdzieś w pamięci telefonu.

Teraz podczas jednego dnia w podróży potrafimy zrobić 1000 zdjęć. Później wybieramy najlepsze (zazwyczaj ok. 40-50 fotek) i obrabiamy. Jest to sporo pracy, ale przynajmniej nasza kolekcja fotek stale się powiększa, a my mamy śliczne pamiątki z każdego miejsca, które odwiedzamy. Najpiękniejsze z nich wywołamy i powiesimy na ścianach w naszym mieszkaniu.

3. Możemy zarabiać na blogu

Blog to Twoja strona internetowa, która daje wiele możliwości na dodatkowy zarobek. Możesz na niej publikować i reklamować co chcesz. Reklamuj więc siebie i swoje usługi.

Na naszym blogu umieściliśmy dwie zakładki, które zachęcają do współpracy z nami:
➡️ STRONY WWW – możemy zaprojektować dla Ciebie stronę www, grafiki, logo czy napisać teksty na stronę. Znajdziesz tam link do bezpłatnej wyceny Twojego projektu strony internetowej.

➡️ WSPÓŁPRACA – tutaj przedstawiamy informacje dla firm i agencji, odnośnie marketingu internetowego na naszym blogu i profilach w mediach społecznościowych. W tej zakładce dowiesz się, co możemy dla Ciebie zrobić i dlaczego warto z nami współpracować.

Na swoim blogu podróżniczym możesz umieszczać też linki afiliacyjne i pisać artykuły sponsorowane. Możesz zbudować na stronie swój sklep www i sprzedawać kursy on-line, e-booki czy inne produkty. Możliwości na dodatkowy zarobek jest mnóstwo.

4. Rozwijamy umiejętności pisarskie

W szkole nie lubiłam języka polskiego, ponieważ nie interesowały mnie lektury i ich analiza. Wypracowania i rozprawki były dla mnie katorgą. Z pisania najczęściej miałam tróję lub dwóję, rzadko czwórkę. W liceum przez 3 lata nauki kończyłam rok szkolny z oceną dopuszczającą. Przez te wszystkie lata edukacji w szkole uwierzyłam, że nie umiem pisać i że się do tego nie nadaję 😔

5 lat temu postanowiłam, że nauczę się tworzyć interesujące teksty. Ta umiejętność była potrzebna mi do pracy. Razem z Dawidem otworzyliśmy wtedy pierwszą firmę związaną z marketingiem internetowym. Wiedziałam też, że pisanie przyda mi się do tworzenia bloga.

Zaczęłam czytać dużo książek. Nie lektur, a poradników, które w prosty i zrozumiały sposób uczą, jak pisać. I tak przez ostatnich 5 lat czytałam i pisałam. W końcu odkryłam, że nie muszę mieć wrodzonego talentu, żeby stworzyć ciekawy artykuł. Wszystko czego potrzebowałam to ciągła praca oraz kilka zasad, których muszę się trzymać. Więc pisałam, pisałam i pisałam.

Dzisiaj zarabiam na pisaniu tekstów na strony internetowe i blogi. To ja tworzę wszystkie artykuły na naszego bloga. Siadam do komputera i z łatwością potrafię napisać ciekawy artykuł na 15 tysięcy znaków. Kiedyś byłoby to dla mnie nie do pomyślenia.

5. Zdobywamy nową wiedzę

Wcześniej, gdy wyjeżdżaliśmy na wakacje czy urlop, nie zawsze zagłębialiśmy się w historię danego miejsca. Teraz robimy to zawsze! I dzięki temu, wiemy coraz więcej o otaczającym nas świecie. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że Sarbinowo dawniej leżało 1,5 kilometra od morza. Kto byś pomyślał 😃

6. Poznajemy ludzi podobnych do siebie

Naszego bloga promujemy w mediach społecznościowych. Dzięki temu poznajemy podobnych do nas ludzi. Wymieniamy się doświadczeniami, polecamy sobie nowe miejsca, a w przyszłości na pewno spotkamy się na wielu zjazdach, warsztatach czy eventach.

7. Rozwijamy umiejętności techniczne

Prowadzenie bloga to czasochłonne zajęcie. By robić to dobrze, musisz sam ogarnąć stronę internetową, domenę, hosting i wiele innych technicznych rzeczy. Ale jak wiadomo, praktyka czyni mistrza!

Im dłużej i częściej coś robisz, tym lepiej Ci to wychodzi. Poza tym, w Internecie znajdziesz wiele poradników czy filmów, dzięki którym nauczysz się tego wszystkiego. Pamiętaj, że nie musisz wiedzieć i umieć wszystkiego od razu. Zacznij z tym, co masz i krok po kroku rozwijaj swoje umiejętności.

A jeśli chcesz, aby Twój blog już od początku był wyjątkowy i wyróżniał się na tle innych, możesz skorzystać z naszych usług. Na co dzień zajmujemy się projektowaniem stron internetowych i grafik. Naszą ofertę znajdziesz poniżej 👇

8. Dajemy coś od siebie innym ludziom

Wszystko co robisz na swoim blogu, może pomóc innym ludziom. Niezależnie od tego, w jakiej branży działasz. U nas znajdziesz informacje o ciekawych miejscach w Polsce i Europie, poznasz sprawdzone noclegi, dowiesz się, jak z naszego doświadczenia wygląda przebudowa vana na kampera. A to tylko część wszystkich informacji, którymi się dzielimy.

Za każdym razem, gdy słyszę od znajomych albo czytelników „Wow, ale super miejsce! Muszę tam pojechać”, albo podziękowania za kolejny wpis, czuję satysfakcję, że pomogłam komuś zaplanować super wakacje lub ciekawy weekendowy wyjazd.

9. Stajemy się ekspertami w dziedzinie podróży

Najlepsze w blogowaniu jest to, że nie musisz być ekspertem, by to robić. To właśnie poprzez systematyczne blogowanie stajesz się nim. Im więcej podróżujesz, tym więcej zdobywasz doświadczeń, którymi możesz dzielić się z innymi. Jeśli będziesz wytrwały i konsekwentny, w końcu staniesz się ekspertem w tej branży.

10. Mamy swój własny kąt w Internecie

Niestety, coraz częściej możemy usłyszeć, że YouTube, Facebook czy Instagram zablokował lub usunął komuś konto, ponieważ osoba złamała politykę danej firmy. W wielu przypadkach, platformy mediów społecznościowych nawet nie informują, jaka była konkretna przyczyna takiej blokady. Sama stałam się ofiarą takiego działania. Piszę o tym w poniższym wpisie:

Gdy masz swojego bloga, to Ty ustalasz zasady i o wszystkim decydujesz. Możesz pisać o czym chcesz, bez strachu o blokadę z jakichś tajemniczych powodów.

11. Przed nami otwierają się nowe możliwości

Dlaczego warto prowadzić bloga podróżniczego? Kolejny powód, to nowe możliwości. Naszego bloga mamy dopiero od kilku miesięcy, a już otrzymaliśmy kilka zapytań o współpracę. Dostaliśmy nawet zaproszenie do wygłoszenia prelekcji na podróżniczym evencie. Niestety, całe wydarzenie zostało odwołane.

12. Blogowanie staje się naszym hobby

Jeśli podróże są Twoją pasją, to również blogowanie może nią być. Ja uwielbiam tworzyć nowe teksty. Kiedyś w czasie wolnym pochłaniałam kolejne seriale na Netflixie albo spędzałam dużo czasu na scrollowaniu Fejsa. Dzisiaj ten czas wolę spędzić kreatywnie. Tak właśnie było z tym wpisem. Nie miałam nic konkretnego do roboty, więc zabrałam się za pisanie 😊

13. Blog jest idealny pod pozycjonowanie

Masz stronę internetową biura podróży? Wynajmujesz noclegi w uroczym miejscu? A może Twoja strona www ma inną tematykę niż podróże? Nic nie szkodzi. Nie ma znaczenia, w jakiej branży działasz. Regularne publikowanie na blogu przyciągnie do Ciebie nowych odbiorców zupełnie za darmo. Wyszukiwarki uwielbiają artykuły z odpowiednimi frazami kluczowymi. Blog pomoże Ci rozwinąć Twoją działalność w sieci. Skorzystaj z tego.

14. Stajemy się wszechstronni

By stać się popularnym blogerem musisz zadbać o m.in.:
✅ ciekawe i konkretne artykuły,
✅ przejrzystą i funkcjonalną stronę www,
✅ piękne fotki,
✅ marketing internetowy w mediach społecznościowych.

Jak widzisz, prowadzenie bloga sprawi, że staniesz się pisarzem, fotografem, marketingowcem, sprzedawcą, handlowcem, redaktorem, itd.. Możesz nauczyć się, jak projektować strony www, jak montować filmy, jak sprzedawać swoje produkty. A przy okazji podróżujesz i odkrywasz coraz to inne miejsca. Te wszystkie umiejętności mają ogromną wartość i na pewno przydadzą Ci się w dalszym życiu.

15. Blogowanie uczy nas samodyscypliny

Jeśli traktujesz swojego bloga podróżniczego poważnie, to nauczysz się również samodyscypliny. W końcu, tylko Ty odpowiadasz za nowe artykuły czy posty w mediach społecznościowych. Jeśli nie będziesz działać regularnie, nie odniesiesz sukcesu w tej branży.

Czasami napisanie jednego wpisu na bloga zajmie Ci 3 godziny, a czasami kilka dni. Wywiad o pracy na statku, który przeprowadziliśmy z Agnieszką, kosztował mnie kilkadziesiąt godzin pracy. Ale było warto! Wywiad ten jest jednym z najchętniej czytanych wpisów na naszym blogu. Jest tam bardzo dużo informacji, które pomogą każdemu, kto myśli o pracy na statku.

Dlaczego warto prowadzić bloga podróżniczego – podsumowanie

Powodów, dlaczego warto prowadzić bloga podróżniczego jest jeszcze więcej! Myślę, że te 15, które wymieniłam, wystarczy każdemu do podjęcia właściwej decyzji.

A Ciebie, który z nich najbardziej przekonuje do założenia własnego bloga? Daj znać w komentarzu 😊

Skomentuj

Udostępnij

Przeczytaj TEŻ

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Podziel się w social media

lub skopiuj link

Na stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ.

Kontakt - Krajewscy w podróży - blog o podróżach po Polsce i Europie

Dzięki za wypełnienie
formularza!

Postaramy się odpowiedzieć na Twoją wiadomość jak najszybciej to będzie możliwe. Do napisania :)

Projektujemy Strony WWW - Krajewscy w podróży

Dzięki za wypełnienie
formularza!

Wkrótce na Twój adres e-mail prześlę Ci indywidualną ofertę na projekt Twojej nowej strony internetowej :)