fbpx
Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Skomentuj

Udostępnij

3 programy podróżnicze Netflixa, które musisz obejrzeć

Programy podróżnicze Netfilix

Po całym dniu pracy, nie ma nic lepszego niż wieczorne pogaduchy w ciepłym łóżku i coś do obejrzenia. Ostatnio porzuciliśmy seriale całkowicie i przerzuciliśmy się na programy podróżnicze.

W tym wpisie przedstawię trzy serie związane z podróżami, które bardzo nam się spodobały. Każdą z nich znajdziesz na platformie Netflix.

1. Down to Earth with Zac Efron / Podróże z Zakiem Efronem

Sezony: 1, 8 odcinków

Długość odcinka: około 45 minut

Amerykański aktor Zac Efron, najbardziej znany młodszemu pokoleniu z takich filmów jak High School Musical czy nowej wersji Słonecznego Patrolu, postanowił ruszyć w świat, by odkryć zdrowe i ekologiczne style życia. Towarzyszy mu przyjaciel Darin Olien, który jest specjalistą w dziedzinie odnowy biologicznej.

Każdy odcinek dotyczy innego zagadnienia np. Zac i Darin odwiedzają ekowioskę na Kostaryce by zobaczyć jak funkcjonują jej mieszkańcy. W innym odcinku podróżnicy docierają na Sardynię by odkryć sposób na długowieczność mieszkańców wyspy, którzy licznie dożywają 100 a nawet więcej lat!

Najbardziej podobało nam się w tej serii, że chłopaki przekazują wiedzę w luźny sposób. Widać tam prawdziwe emocje i troskę o lepsze życie na Ziemi. Dodatkowo, od strony technicznej, seria jest świetnie zmontowana.

2. The Kindness Diaries

Sezony: 2, ale tylko drugi jest dostępny na Netflixie i liczy 13 odcinków

Długość odcinka:  ok. 24 minuty

Leon Logothetis, główny bohater serii, pracował kiedyś jako londyński broker. Zarobił w tym czasie duże pieniądze, jednak po pewnym czasie odkrył, że majątek, który zdobył wcale nie sprawił, że jest szczęśliwy. Postanowił zmienić swoje życie i ruszył w podróż. The Kindness Diaries to zapis jednej z jego wypraw, która polegała na przejechaniu starym samochodem z Alaski aż do Argentyny.

Podczas podróży nie miał pieniędzy. Liczył jedynie na uprzejmość napotkanych ludzi, którzy oferowali mu nocleg, jedzenie czy paliwo do auta. Wybrane osoby, które zdecydowały się mu pomóc, obdarowywał niezwykłymi prezentami.

Cała seria zrobiła na nas ogromne wrażenie! Są piękne miejsca i głębokie emocje, które niejednokrotnie sprawiały, że łzy kręciły się w oczach.

Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że część tej przygody jest wyreżyserowana. Niektórzy mogą powiedzieć, że ludzie widzący Leona w towarzystwie kamer, chętniej takiej pomocy udzielają. I to jest prawda. Jednak wiemy, że bez kamer ludzie też są uprzejmi, życzliwi i chcą pomagać innym. Nasze autostopowe doświadczenia są tego najlepszy przykładem!

W każdym razie, najbardziej podoba nam się przesłanie tej serii i dobre intencje. Gdybyśmy wszyscy sobie wzajemnie pomagali, świat byłby piękniejszy, a życie łatwiejsze!

Seria udowadnia też, że nie trzeba mieć dużych pieniędzy, aby spełniać swoje marzenia o dalekich podróżach. Wystarczy być uśmiechniętym, życzliwym, otwartym na innych ludzi i gotowym na przygody 😉

3. Tales by Light

Sezony: 3, każdy po 6 odcinków

Długość odcinka: ok. 25 minut

Ta seria spodoba się zwłaszcza fanom fotografii. W każdym odcinku, znani fotografowie opowiadają o swojej pracy. Pokazują ile wysiłku trzeba włożyć, by zrobić to jedno, idealne zdjęcie, o którym marzyli od lat.

Podróżują do wielu ciekawych miejsca na Ziemi. Pokazują nie tylko piękno otaczającej nas przyrody, ale też ciemne strony ludzkich działań, które mają konsekwencje dla całej planety. W jednym z odcinków, fotograf podwodny Shawn Heinrichs opowiada o tym jak, dzięki fotografii walczy o ochronę gatunków morskich. Jednym z przykładów są rekiny.

Płetwy tych stworzeń są bardzo cenne. Powstaje z nich jedna z najbardziej ekskluzywnych zup świata czyli zupa z płetwy rekina. Jest bardzo popularna w Chinach i krajach azjatyckich. Co najbardziej szokujące, kłusownicy łapią rekiny w sieci, następnie wyciągają je na łódź i na żywca obcinają im płetwy. Następnie okaleczone zwierzęta wrzucają z powrotem do wody, pozostawiając na pewną śmierć. Rekin bez płetw nie jest w stanie się poruszać ani zdobywać pożywienia. Podążając śladem kłusowników, Shawn uwalniał z sieci rekiny. Pewnego dnia natrafił na rekina z obciętymi płetwami i nagrał film oraz zrobił zdjęcia.

Materiał został wykorzystany w masowej kampanii informacyjnej o tym jak pozyskuje się płetwy do przyrządzania ekskluzywnej zupy. Ludzie zobaczyli na własne oczy z jakim okrucieństwem mają do czynienia. Podobno, popyt na tę zupę spadł o kilkadziesiąt procent tylko dzięki jednemu materiałowi.

To pokazuje jaką siłę i wpływ mają obrazy i fotografie na ludzką świadomość i podejmowane decyzje.

  • Zobacz więcej wpisów! Wejdź na naszego BLOGA

Jakie programy podróżnicze ostatnio oglądałeś?

Żyjemy w trudnych i dziwnych czasach. Niestety, swobodne podróżowanie jest aktualnie utrudnione. Programy podróżnicze pomagają nam choć na chwilę zapomnieć o otaczającym świecie i poznać najdalsze zakątki Ziemi siedząc wygodnie na kanapie w swoim domu 😉

A Ty jakie programy podróżnicze ostatnio oglądałeś/aś? Podziel się w komentarzu, z chęcią obejrzymy coś nowego!

Skomentuj

Udostępnij

Przeczytaj TEŻ

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Podziel się w social media

lub skopiuj link

Na stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ.

Kontakt - Krajewscy w podróży - blog o podróżach po Polsce i Europie

Dzięki za wypełnienie
formularza!

Postaramy się odpowiedzieć na Twoją wiadomość jak najszybciej to będzie możliwe. Do napisania :)

Projektujemy Strony WWW - Krajewscy w podróży

Dzięki za wypełnienie
formularza!

Wkrótce na Twój adres e-mail prześlę Ci indywidualną ofertę na projekt Twojej nowej strony internetowej :)