fbpx
Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Skomentuj

Udostępnij

10 powodów, dla których budujemy kampera

Budujemy kampera - Krajewscy w podróży

Od dawna marzyliśmy o własnym mobilnym domku, którym będziemy zwiedzać Świat. Jednak sporo czasu musiało upłynąć, zanim podjęliśmy decyzję, że budujemy kampera. Całkowita zmiana dotychczasowego stylu podróżowania wymaga odwagi, poznania samego siebie oraz swoich pragnień a także wiary we własne możliwości.

Zanim podjęliśmy decyzję, że budujemy kampera

Przez 7 lat naszego związku próbowaliśmy łączyć typowe życie w dużym mieście z wymagającą pracą i naszą pasją – wymarzonymi podróżami. Czasami udawało się to nam lepiej, czasami gorzej. Jednak zawsze gdy wracaliśmy z naszych krótkich wojaży dopadał nas smutek. Że to już koniec, że znowu trzeba wrócić do miejskiej rutyny, że nie wiadomo kiedy będzie kolejna okazja,  by poznać zupełnie nowe miejsce, ludzi oraz zwyczaje.

Mijały lata, a w nas narastała frustracja, że nie możemy poświęcić więcej czasu na podróżowanie. W końcu postanowiliśmy zmienić nasze życie i podążać za naszą pasją. Budujemy kampera czyli własny, mobilny domek wakacyjny na bazie dostawczaka marki Volkswagen LT35, którym będziemy mogli pojechać tam, gdzie nam się tylko zamarzy!

Oto 10 powodów, dla których budujemy kampera:

1. Poznajemy siebie

Jest taki cytat z filmu. Totalny klasyk:

„Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić.”

Był wrzesień 2019. Byliśmy zmęczeni pracą, ciągłą rutyną i brakiem czasu na wszystko. Kilkanaście dni temu wzięliśmy ślub i zastanawialiśmy się co chcemy zrobić dalej z naszym życiem. Postanowiliśmy stworzyć listę wad i zalet naszego dotychczasowego stylu życia i wypisać  nasze najważniejsze wartości w kolejności 1-5.

To był kulminacyjny moment. O dziwo, wyszło nam, że życie w dużym mieście, prowadzenie biura naszej firmy i ciągłe gonienie za pieniędzmi ma więcej wad niż zalet, a najważniejszymi wartościami w naszym  życiu jest rodzina i rozwijanie pasji. Ta nowa świadomość była oczyszczająca! Niby wiedzieliśmy to od zawsze, ale dopiero gdy zobaczyliśmy tę własnoręcznie wypisaną przez nas kartkę, uświadomiliśmy sobie na czym nam najbardziej zależy w życiu i ile czasu tracimy na rzeczy mniej dla nas ważne. W jednej chwili nasza perspektywa zmieniła się o 180 stopni i ostatecznie postanowiliśmy, że to tym dwóm wartościom chcemy poświęcić najwięcej czasu. A reszta jakoś się ułoży… 😉

2. Budujemy nasz pierwszy dom

Dom blisko natury – to jest nasz cel już od dłuższego czasu. Jednak w tej chwili nie stać nas na zrealizowanie tego marzenia. Dlatego postanowiliśmy kupić blaszaka – dostawczaka i przerobić go z pomocą Tomka z AKST Barabol Serwis na nasz pierwszy wspólny dom, którym będziemy mogli zaparkować w lesie albo przy plaży!

  • Potrzebujesz pomocy specjalisty przy swoim kamperze lub aucie terenowym?
    Odezwij się do Tomka 🙂
    AKST Barabol Serwis
    Kaziopole 11, Rogoźno Wielkopolskie
    Tel: 691 668 963

3. Podróżujemy tanio

Podróżowanie w typowy sposób jest dosyć drogie. Wynajem miejsca noclegowego na tydzień, 2 tygodnie lub miesiąc to spory koszt. A do tego jeszcze trzeba doliczyć dojazd, wyżywienie i jakieś atrakcje.

Mieszkanie w samochodzie podczas podróży jest o wiele tańsze. Jest nawet tańsze niż w normalnym mieszkaniu! Prąd jest za darmo, ponieważ produkuje go silnik podczas jazdy lub panel solarny na dachu. Wodę można czerpać z wielu miejsc kompletnie za free.

Nie musimy korzystać z drogich restauracji, ponieważ obiad możemy sobie ugotować sami – taki jak w normalnym domu. A aby oszczędzić na ogrzewaniu w okresie zimowym, możemy pojechać na południe Europy na kilka miesięcy i cieszyć się ciepłem nawet w styczniu. Wolność i oszczędność w jednym – o to nam chodziło!

4. Mamy kontakt z naturą

Żyjąc w dużym mieście, już od dłuższego czasu czuliśmy tęsknotę za naturą. Brakowało nam świeżego powietrza, zielonych traw i szumiących drzew. Dookoła tylko szary beton.

Oczywiście, zawsze mogliśmy wyjść na spacer do parku lub pojechać nad jezioro gdzieś pod miasto. Jednak wszystko to wymaga czasu na dostanie się do tych miejsc. Jeżdżąc własnoręcznie zbudowanym kamperem mamy możliwość zamieszkania codziennie w innym miejscu blisko natury, z dala od betonowych miast.

5. Jesteśmy spontaniczni

Życie w kampervanie brzmi jak przygoda! A my je uwielbiamy. Lubimy gdy wokół nas dużo się dzieje, gdy każdy dzień jest niespodzianką. Spontaniczność jest super, ponieważ będzie wymagać od nas szybkiego dostosowania się do nowych sytuacji oraz wiary i zaufania, że wszystko co spotyka nas w życiu (dobrego czy złego), dzieje się z jakiegoś powodu.

Podróżowanie i mieszkanie w samochodzie pozwala nam zmienić otoczenie, okoliczności i napotkanych ludzi w każdej chwili. I to jest to czego szukaliśmy od dawna!

6. Jesteśmy niezależni w podróży

Podczas naszych podróży, które zawsze były ograniczone czasowo (maks. tydzień), staraliśmy się zawsze zobaczyć jak najwięcej. Przez to, nie mieliśmy dużo czasu na zwyczajne bycie „tu i teraz” w danym miejscu czy na obserwację toczącego się dookoła życia.

Często z wakacji wracaliśmy bardziej zmęczeni niż jak na nie wyjeżdżaliśmy. Dzięki życiu w samochodzie, wszystko będziemy dostosowywać do siebie. Wyjazd na weekend, a może na cały miesiąc? Każdą decyzję będziemy podejmować na bieżąco i zgodnie z naszymi aktualnymi potrzebami.

7. Prowadzimy slowlife

Dotychczas prowadziliśmy szybkie życie. Mieszkaliśmy w dużym mieście, w samym jego centrum. Mieliśmy mnóstwo obowiązków. Męczyły nas niekończące się korki, szybkie posiłki między kolejnymi zadaniami do wykonania. Energia miasta powodowała, że byliśmy ciągle zestresowani i ciągle za czymś goniliśmy.

Potrzebowaliśmy zmiany.

Przeprowadziliśmy się do małej miejscowości i teraz na spokojnie planujemy podróże z dala od wielkich miast. Chcemy żyć wolniej i blisko natury. Podróżowanie i mieszkanie w kamperze idealnie wpisuje się w nasze plany.

8. Możemy pracować w trakcie podróży

Dzięki Internetowi, życie w drodze daje wiele możliwości zarabiania pieniędzy. Powstał nawet termin określający ludzi, którzy wiecznie podróżują i jednocześnie pracują zdalnie. Digital nomads czyli cyfrowi nomadzi. 

Naszym sposobem jest projektowanie stron internetowych oraz grafik. Dawid ma już spore doświadczenie w tym temacie, a ja się cały czas uczę. W ten sposób możemy pracować kiedy chcemy i skąd chcemy. Oprócz tego, możemy zawsze podjąć tradycyjną pracę np. podczas sezonowych zbiorów owoców. Jesteśmy otwarci na każdą możliwość!

9. Zdobywamy nową wiedzę i umiejętności

Nowy styl podróżowania sprawi, że będziemy musieli nauczyć się nowych rzeczy. A właściwie już się uczymy – w końcu Volkswagen LT35 wymaga poważnej przebudowy, zanim stanie się naszym wymarzonym kamperem 😉 Jesteśmy tym bardzo podekscytowani, ponieważ bardzo lubimy zdobywać nową, praktyczną wiedzę. Ciekawe czego nauczymy się podczas mieszkania i podróżowania naszym dostawczakiem?

10. Podążamy za pasją

Podróżowanie to nie jest nasz jedyna pasja. Fotografia to coś, czemu zawsze chcieliśmy poświęcić więcej uwagi. Niestety zawsze brakowało nam na to czasu.

No bo przecież, żeby zrobić piękne zdjęcie wschodu słońca w górach, trzeba nie dość, że wstać bardzo wcześnie rano, to jeszcze trzeba w tych górach być! Dzięki życiu w samochodzie, będziemy mieć więcej okazji do tego by móc fotografować nasz cudowny świat i robić to częściej niż dotychczas!

Podsumowanie

Oto nasze 10 powodów, dzięki którym podjęliśmy decyzję, że budujemy kampera i rozpoczynamy nowy etap w naszym życiu. A Ty, myślałeś/aś już o tym, by zacząć podróżować w ten sposób? Daj znać w komentarzu.

Skomentuj

Udostępnij

Przeczytaj TEŻ

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Podziel się w social media

lub skopiuj link

Na stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ.

Kontakt - Krajewscy w podróży - blog o podróżach po Polsce i Europie

Dzięki za wypełnienie
formularza!

Postaramy się odpowiedzieć na Twoją wiadomość jak najszybciej to będzie możliwe. Do napisania :)

Projektujemy Strony WWW - Krajewscy w podróży

Dzięki za wypełnienie
formularza!

Wkrótce na Twój adres e-mail prześlę Ci indywidualną ofertę na projekt Twojej nowej strony internetowej :)